Стратегія діяльності та розвитку
на 2020-2025.р
Мета стратегії розвитку закладу– визначити перспективи розвитку закладу, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави.
Основними стратегічними завданнями розвитку закладу на 2020 – 2025 роки є:
1. Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитоку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей.
2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому, середньому рівнях освіти.
3. Формування цінностей і необхідних для самореалізації здобувачів освіти компетентностей.
4. Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учасників освітнього процесу.
5. Надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства (очна, дистанційна, сімейна, екстернатна, мережева, педагогічний патронаж).
6. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства.
7. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг.
8. Розвиток в здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки.
9. Прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій.
10. Врахування вікових і індивідуальних особливостей здобувачів освіти і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з врахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини.
11. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).
12. Виховання свідомого відношення до всіх видів діяльності і людських відносин на основі самостійності та творчої активності здобувачів освіти.
13. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу.
14. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників.
15. Перехід на академічну, організаційну, кадрову автономію закладу.
16. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному вебсайті.
Етапи реалізації Стратегії розвитку
1. Підготовчий, діагностично-концептуальний.
(2020-2021 н. р.)
Аналіз існуючої освітньої системи закладу, визначальних тенденцій суспільного розвитку та основних педагогічних інновацій. Виявлення перспективних напрямків розвитку закладу та моделювання її нового
якісного стану в умовах модернізації національної освіти та входження її в загальнодержавний освітній простір.
2.Практичний (2021-2023 р . р.)
Перехід освітньої системи закладу в нову якість та підвищення її ролі в організації соціокультурного простору дитини, сім’ї, громади, регіону.
3. Узагальнюючий (2024-2025 р.р.)
Аналіз досягнутих результатів і визначення перспектив подальшого розвитку закладу.
І. Вступ
Підготовка Стратегії на 2020-2025 роки зумовлена якісним оновленням змісту освіти згідно нового Закону України про освіту, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування сучасних освітніх компетенцій та формування високого рівня інформаційної культури кожного члена суспільства, якісну підготовку підростаючого покоління до життя в основі якого закладена повна академічна свобода.
Сучасне суспільство перейшло до постіндустріальної доби, в якій цивілізація стала інформаційною. Проблема активного використання інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій стає все актуальнішою. Максимально повному вирішенню цієї проблеми сприяють доцільні методики оптимального використання сучасних інформаційних засобів навчання для підвищення якості надання освітніх послуг. Так, у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти зазначено: «Формування інформаційно-комунікаційної компетенції учнів, зміст якої є інтегративним, відбувається у результаті застосування під час вивчення всіх предметів навчального циклу діяльнісного підходу». Одночасно обов’язковою умовою використання сучасних педагогічних технологій, методичних заходів є збереження фізичного та психічного здоров’я учнів, формування позитивного ставлення до здорового способу життя.
Стратегія розвитку закладу визначає основні шляхи. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення освітнього середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, готового до життя з самореалізацією компетенцій наданих під час здобуття освіти.
Стратегія розвитку закладу спрямована в площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість освітнього процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання,внутрішнього та завнішнього моніторингів якості знань здобувачів освіти та якості надання педагогами освітніх послуг, прийнятті управлінських рішень.
Стратегія розвитку закладу є комплексом методичних, матеріально-технічних та управлінських проектів із визначенням шляхів їх реалізації. У ній максимально враховані потреби учасників освітнього процесу.
Основними результатами Стратегії розвитку школи будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища закладу, системні позитивні зміни, підвищення якості надання освітніх послуг. Стратегія розвитку закладу дасть можливість виробити пріоритетні напрями діяльності школи на найближчі роки.
ІІ. Загальні положення
Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.
Нові Закони України Про освіту, Про загальну середню освіту та новий Державний стандарт початкової освіти, базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на персональну відповідальність за якість надання освітніх послуг та перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до якості знань здобувачів освіти, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями, до яких, згідно з міжнародними домовленостями, віднесено: уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами; математична і базова компетентності в галузі природознавства і техніки; інформаційно-комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча. Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок здобувачів освіти, застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.
Основна мета діяльності закладу освіти – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, а також потреб особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Розвиток та практичне застосування комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетенцій здобувачів освіти в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів є ключовими положеннями Стратегії розвитку закладу.
Однією з першочергових завдань закладу освіти є підготовка здобувачів освіти до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, формування у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.
Стратегія розвитку закладу повністю підпорядкована освітній меті - виявленню і розвитку здібностей кожної дитини, формуванню духовно багатої, фізично розвиненої, творчо мислячої, конкурентоспроможної особистості- громадянина України.
Ми повинні зробити все для того, щоб випускники школи були максимально здоровими - фізично і психологічно, підготовленим до життя. А для цього - будувати освітній процес на принципах гуманізації та демократизації , на основі тісної взаємодії в системі «здобувачі осіти – педагоги – батьки здобувачів освіти».
ІІІ. Загальна стратегія розвитку закладу
Провідна ідея закладу – створення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти-батьки здобувачів освіти - педагоги», створити сприятливе освітнє середовище на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямоване на зміцнення здоров'я дітей, створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання; орієнтувати внутрішній світ дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначенні, самореалізації. Тому педагогічний колектив працюватиме над удосконаленням освітнього процесу, переорієнтацією його організації на результат - модель компетентного випускника, який сьогодні в школі опановує життя, чия якість залежатиме від рівня розвитку життєвої компетентності.
Проблеми, які ставить перед собою колектив :
1. Фізичний та духовний розвиток здобувача освіти.
2. Створення умов для надання якісних освітніх послуг шляхом тісної взаємодії всистемі «здобувачі освіти-батьки здобувачів освіти - педагоги».
3. Створення сприятливого освітнього середовища, у якому будуть забезпечені умови для творчості та самореалізації учасників освітнього процесу.
Знаходячись на шляху дії програми «Нова українська школа» головним девізом своїм вважаємо висловлювання:
«Змінюймось! Інакше перестанемо існувати»
Прагнемо знайти відповіді на запитання:
· Який заклад освіти потрібно дитині в сільській місцевості, де поряд немає позашкільних центрів розвитку?
· Як допомогти їй пристосуватись до освітнього життя, почуватися спокійно і впевнено?
· Як зберегти її емоційне благополуччя – таке необхідне для повноцінного розвитку і здоров’я?
Насамперед потрібно прагнути створити середовище, де формується нова українська школа в якій нова людина, як творча особистість, фізично і духовно досконала. Із перших кроків реформи слід зрозуміти, що в маленькому колективі має бути своя неповторна аура, і найголовніше – повага до учасників освітнього процесу, які прагнуть до надання-отримання якісних знань.
Загальна мета закладу–реалізація Державних стандартів у галузі освіти, створення умов для підвищення рівня розвитку кожної дитини, її самореалізації; здійснення ефективної підготовки випускників до майбутнього життя. Кожен здобувач освіти під час освітнього процесу повинен отримати знання, які знадобляться йому в самостійному дорослому житті.
Здійснення цієї мети можливо лише за умови запровадження технологій здоров’язберігаючої педагогіки.Здоров’я дітей– одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, учителів, суспільства в цілому.
Ми створюємо:
· Сприятливі умови для надання освітніх послуг (відсутність стресових ситуацій, адекватність вимог, використання різних методик навчання);
· Оптимальну організацію освітнього процесу (відповідно до вікових, індивідуальних особливостей та гігієнічних вимог);
· Тісну взаємодію з батьками здобувачів освіти, громадськістю.
4. Управлінський аспект
Мета: координація дій усіх учасників освітнього процесу, створення умов для їх продуктивної творчої діяльності.
Основні завдання:
1. Управління якістю освіти на основі нових інноваційних технологій та освітнього моніторингу.
2. Забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти.
3. Виконання завдань розвитку, спрямованих на самореалізацію особистості.
4. Створення умов для продуктивної творчої діяльності та проходження сертифікації педагогів.
Шляхи реалізації:
1. Впровадження в практику роботи заклавду інноваційні технології.
2. Створення сприятливого мікроклімату серед учасників освітнього процесу для успішного реалізації їх творчого потенціалу.
3. Забезпечення виконання замовлень педагогічних працівників щодо підвищення їх фахового рівня через заняття самоосвітою.
4. Підримка ініціативи кожного учасника освітнього процесу в його самореалізації.
5. Розкриття творчого потенціалу учасників освітнього процесу.
6. Стимулювання творчості учасників освітнього процесу.
Організаційно-педагогічну модель управлінської діяльності складають:
• загальні збори;
• педагогічна рада;
• атестаційна комісія;
• учнівське самоуправління;
Механізм управлінської діяльності включає: діагностику, керування освітньою діяльністю, моніторинг.
Річне планування здійснюється з використанням перспективного планування.. План будується на основі підготовки інформаційної довідки про школу, проблемного аналізу стану справ згідно з Концепцією школи.
При складанні плану використовується структурування, постановка мети, визначення завдань, прогнозування результатів, складання алгоритму дій на кожному етапі. План підлягає експертизі в кінці року.
З метою демократизації контролю в управлінській діяльності передбачається залучення до нього працівників всіх ланок закладу, робота педагогів в режимі академічної свободи.
5. Методичний аспект
Мета: створення комфортних умов для професійного зростання та розкриття творчого потенціалу кожного педагогічного працівника
Пріоритетні напрямки роботи з педагогічними кадрами:
- раціональний добір та розстановка кадрів, забезпечення школи кваліфікованими працівниками з фаховою педагогічною освітою;
- створення дієвого резерву керівних кадрів, організація його навчання на базі районного відділу освіти ;
- стимулювання неперервної фахової і загальної освіти педагогічних працівників, підвищення їх відповідальності за результати своєї праці;
- забезпечення якісної організації проведення атестації педкадрів згідно з Типовим положенням про атестацію та педпрацівників України, максимальної об'єктивності оцінки результатів діяльності вчителя результативності атестації;
- створення оптимальної системи методичної роботи з педагогічними кадрами;
- захист соціальних гарантій педагогічних працівників, забезпечення морального і матеріального заохочення сумлінної праці
Добір, розстановка та виховання педагогічних кадрів:
1. Дотримання Положень Закону України "Про освіту", "Про середню освіту" щодо призначення педагогічних кадрів, (постійно, відповідальна адміністрація)
2. Визначити перспективну потребу школи у педагогічних кадрів до 2020 року, привести у відповідність до реальних потреб формування державного замовлення на підготовку педагогічних кадрів, (постійно, відповідальний директор)
3. Забезпечити школу педагогічними працівниками з відповідною фаховою освітою, належним рівнем професійної підготовки та високими моральними якостями (постійно, відповідальний директор)
4. Забезпечити комплектування школи педагогічними кадрами та раціональним розподілом навчального навантаження, (щорічно квітень, вересень, відповідальна адміністрація)
5. Організувати стажування молодих спеціалістів - випускників, (постійно, адміністрація)
6. Підвищити персональну відповідальність кожного педагогічного працівника за результатами його діяльності, дотримання норм педагогічної етики, підтримувати атмосферу творчості, сприяти перебудові змісту освіти, щодо особистісно - зорієнтованої педагогіки, (постійно, адміністрація)
7. Приймати участь в проведені конкурсу "Учитель року", (постійно, заступник директора з навчально-виховної роботи)
8. Організувати виставку творчих знахідок, передових технологій майстрів педагогічної праці, (постійно, заступник директора з навчально-виховної роботи)
9. Сприяти забезпеченню школи новітньою педагогічною навчально-методичною літературою та періодичними виданнями, (постійно, адміністрація)
Підвищення кваліфікації керівних педагогічних кадрів.
Атестація. Моральне стимулювання
1. Забезпечити своєчасне проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (постійно, адміністрація)
2. Забезпечити якісну організацію і проведення атестації педагогічних працівників відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України затвердженого наказом № 930 від 06 жовтня 2010 року (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013)(постійно, адміністрація)
3. Охоплювати щорічно атестацією до 20% педагогічних працівників школи. Проводити міжатестаційний період змістовну роботу по підвищенню якості роботи педпрацівників, сприяти своєчасному проходженню курсової перепідготовки, (постійно, адміністрація)
4. Удосконалювати систему морального та матеріального стимулювання роботи педагогічних працівників за наслідками атестації (постійно, адміністрація)
5. Забезпечити відзначення кращих педагогічних працівників школи грошовою премією згідно з положенням та морально заохочувати, (постійно, адміністрація)
Соціальний захист педагогічних працівників:
1. Постійно працювати над дотриманням конституційних гарантій особистості (ст. 43-49 Конституції України)
2. Домагатися повного виконання ст. 57 Закону України "Про освіту" по забезпеченню належного рівня життя педагогічних працівників (адміністрація, профспілковий комітет)
3. Здійснювати щорічно виплату на оздоровлення педагогічним працівникам відповідно ст. 57 Закону України "Про освіту"
Шляхи реалізації:
1.Постійний моніторинг рівня професійної компетентності, якості надання освітніх послуг.
2.Створення моделей методичної роботи з групами педагогів різного рівня професіоналізму.
3. Удосконалення особистого досвіду на основі кращих досягнень науки і практики викладання.
4. Участь у конкурсах педагогічної майстерності на різних рівнях.
6. Виховний аспект
Мета: сприяння формуванню в учнів знань, умінь і навичок, необхідних для майбутнього успішного вибору професії; розвитку пізнавальної творчої активності особистості; розвитокприродних здібностей, уяви і продуктивного мислення з гуманістичним світосприйняттям і почуттям відповідальності за долю України, її народу; виховання естетичних смаків; ведення здорового способу життя.
Основні завдання:
1.Формування основ наукового світогляду, пізнавальної активності і культури розумової праці, вироблення уміння самостійно здобувати знання, застосовувати їх у своїй практичній діяльності.
2. Виховання почуття любові до Батьківщини і свого народу як основи духовного розвитку особистості, шанобливе ставлення до історичних пам'яток.
3.Сприяти формуванню навичок самоврядування, соціальної активності і відповідальності в процесі практичної громадської діяльності, правової культури, вільного володіння державною мовою, засвоєння основ державного і кримінального права, активної протидії випадкам порушення законів.
4. Підготовка випускників до свідомого вибору професії.
5. Залучення до активної екологічної діяльності, формування основ естетичної культури, гармонійний розвиток духовного, фізичного та психічного здоров'я.
6.Затвердження культури здорового способу життя.
Шляхи реалізації
1.Організації і проведення засіданьМО класних керівників відповідної тематики.
2.Проведення профорієнтаційної роботи серед здобувачів освіти.
3.Організація роботи самоврядування в закладі освіти.
4.Проведення уроків мужності.
6.Проведення тижнів, декад, місячників тощо…
Виховною тема закладу на 5 років буде «Формування і розвиток компетентної , освіченої , духовно багатої , свідомої особистості, конкурентоспроможної в сучасному житті».
7. Психолого-педагогічний аспект
Мета: формування особистості через шкільне та сімейне виховання з урахуванням:
• індивідуальних особливостей;
• здібностей;
• умінь та навичок.
Основні завдання:
1. Створення:
- ситуації творчості для всіх учасників освітнього процесу;
- умов для соціальної самореалізації учасників освітнього процесу;
- умов для позитивної адаптації учнів до навчання у закладі.
2. Посилення впливу виховання в закладі та сім’ї на формування:
• стійкої мотивації до здобуття освіти;
• високої духовної культури;
• моральних переконань;
• трудового виховання дітей.
3. Забезпечення якісного психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.
4. Орієнтація на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в освітньому середовищі, профілактику девіантної поведінки.
Шляхи реалізації:
1 . Психолого-педагогічна діагностика з виявлення у дітей:
• здібностей;
• схильностей;
• потреб;
• відстеження динаміки і розвитку обдарованих та здібних учнів.
2. Консультації та навчання батьків, проведення батьківських зборів.
3. Створення сприятливого психологічного клімату у всіх структурних підрозділах освітнього процесу.
4. Морально-культурний особистий досвід учасників освітнього процесу.
8. Модель випускника:
Моделлю випускника є громадянин держави, який:
- має активну позицію щодо реалізації ідеалів і цінностей України, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни;
- є особистістю, якій притаманні демократична громадянська культура, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її громадянською відповідальністю;
- уміє грамотно сприймати та уміє аналізувати проблеми суспільства, бути конкурентноспроможним наринку праці, впевнено приймати сучасні реалії ринкових відносин, використовувати свої знання на практиці;
- уміє критично мислити;
- здатний до самоосвіти і саморозвитку;
- відповідальний, уміє використовувати набуті компетенції для творчого розв’язання проблеми;
- уміє опрацювати різноманітну інформацію.
9. Очікувані результати
- Забезпечення умов для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави.
- Підвищення рівня професійної компетентності педагогів (психолого-педагогічними знаннями та вміннями, володіння прийомами індивідуалізації навчання та виховання здобувачів освіти).
- Підвищення рівня начальних досягнень учнів. Підвищення якості вихованості здобувачів освіти.
- Створення позитивного іміджу школи в соціумі, підвищення її конкурентоздатності.
- Поліпшення якісних показниківДПА, результатів предметних олімпіад та конкурсів.
ІУ. ПЕРСПЕКТИВНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ
1. Планування роботи закладу над методичною проблемою:
В 2020-2025 роках педагогічний колектив буде працювати над проблемою:
“Компетентнісна спрямованість педагогічного колективу школи на розвиток індивідуальних здібностей і забезпечення умов самореалізації особистості учня”.
У школі працюють такі органи, діяльність яких спрямована на реалізацію завдань методичної роботи:
- постійнодіючий орган, який обговорює найважливіші питання роботи в школі – педагогічна рада.
У школі діють методичне об’єднання учителів початкових класів
(керівник ) учителів природничо-математичних дисциплін (керівник), учителів суспільно-гуманітарних дисциплін (керівник), класних керівників (керівник).
Постійно діючими колективними формами роботи в школі є:
- методичні оперативні наради, які відбуваються щотижня (за потреби – і частіше) і на яких педагоги знайомляться з інструктивно-методичними та нормативними документами, отримують методичні консультації, радяться стосовно поточних питань навчально-виховного процесу.
Індивідуальні форми методичної роботи передбачають: роботу педагогів над власними науково-методичними проблемами, ведення документації, наставництво, консультування, самоосвіта.
Епізодичними колективними формами методичної роботи є: участь педагогів у конкурсах «Учитель року», «Класний керівник року», проведення методичних тижнів, місячників, педагогічні читання, традиційні конференції за підсумками роботи над проблемою.
Епізодичними груповими формами методичної роботи є тижні педагогічної майстерності, методичні практикуми, моделювання уроків, тематичні круглі столи, ділові ігри, інформаційні години та інші.
Самоосвітня діяльність - це індивідуальна самоосвітня робота педагогів та ведення кожним власного методичного посібника.
1.1. Контрольно-аналітична діяльність
Періодичний контроль за виконанням навчальних програм
№п/п |
Що контролюється |
Дата |
Хто контролює |
Де обговорюється |
1 |
Календарні плани, вивчення програмового матеріалу, плани гуртків з чіткою вказівкою термінів |
Вересень, січень |
Директор школи |
Оперативна нарада |
2 |
Облік пропущених уроків, заміна уроків |
Раз на місяць |
Заступник директора |
Співбесіда з учителями |
3 |
Виконання навчальних програм за записами в журналі |
Один раз на семестр |
Заступник директора |
Наказ (січень) |
4 |
Перевірка відповідності змісту тем, які вивчаються, державним програмам |
Березень |
Заступник директора |
Нарада при директору |
5 |
Перевірка виконання навчальних програм |
Грудень Березень |
Заступник директора |
Наказ Нарада при директору |
Періодичний контроль за веденням учнівських щоденників
Місяць |
Зміст роботи |
Відповідальні |
Підбиття підсумків |
Листопад |
Контроль за веденням щоденників учнями 1-4 класів і якість контролю класними керівниками |
ЗДШ |
Міні оперативка з класними керівниками |
Січень |
Контроль класних керівників за записами учнів домашніх завдань в щоденниках |
ЗДШ |
Наказ по школі . індивідуальна бесіда з класними керівниками |
Березень |
Про роботу класних керівників та вчителів зі щоденниками учнів |
ЗДШ |
Індивідуальна бесіда з класними керівниками |
Квітень |
Стан учнівських щоденників учнів 1-4 класів на кінець навчального року. Виконання наказів. |
ЗДШ |
Індивідуальна бесіда. Нарада при директору |
Періодичний контроль за веденням документації
Місяць |
Об’єкти контролю |
Хто перевіряє |
Вересень |
Оформлення класних журналів Затвердження календарних планів Плани виховної роботи, плани гуртків Плани роботи МО і творчих груп |
ДШ ЗДШ |
Жовтень |
Перевірка ведення класних журналів: Навчальний план- навчальна програма- тематичне планування – класний журнал |
ЗДШ (наказ) Співбесіда з учителями |
Листопад |
Перевірка зошитів увнів з української мови |
ЗДШ Нарада при директору |
Грудень |
Перевірка зошитів учнів з математики |
ДШ Нарада при директору |
Січень |
Перевірка класних журналів та журналів гуртків за І семестр |
ЗДШ (наказ)
|
Квітень |
Перевірка ведення документації з БЖ та ОП |
ЗДШ (наказ)
|
Травень |
Стан шкільної документації на кінець навчального року |
ЗДШ Наказ |
1.2. Перспективний план проведення засідань педагогічних рад на 2020-2025 навчальні роки 2020-2021 навчальний рік
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відпові- дальний |
Форма узагаль нення |
Управ- лінське рішення |
Відмітка про виконання |
1 |
1.Круглий стіл "Про підсумки, проблеми та реалії" (аналіз діяльності закладу у 2019-2020 н.р.) 2. Про організацію освітнього процесу у 2020-2021 н.р.:
3. Про погодження Освітньої програми закладу на 2020-2021 н.р. 4. Про організацію та вивчення предмету "Захист України". 5. Про погодження перспективного плану роботи закладу на 2020-2025 роки. 6. Про погодження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. 7. Про попередження дитячого травматизму. 8. Про погодження Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Погорільського ЗСО І-ІІІ ступенів 9.Дошкільна освіта: кроки в наявних умовах . |
серпень |
Протокол |
Наказ |
||
2 |
1. Психологічний пресинг як виклик сучасності. Булінг, мобінг, харасмент: впізнати та попередити. 2. Особливості адаптації учнів 1-го класу в умовах впровадження НУШ . 3. Мовленнєвий розвиток дошкільників – запорука їхньої наступної успішності. |
жовтень |
Протокол |
Наказ |
||
3 |
1. Про стан викладання іноземної мови (англійська мова) у 5-11 класах. Аналіз рівня досягнень здобувачів освіти за всіма видами мовної діяльності. 2. Про екскурсії у 2020-2021 н.р. 3. Про організацію державної підсумкової атестації у закладі освіти (вибір предметів). 4. Про проведення ЗНО у 2020-2021 н.р. 5. Про виконання рішень попередньої педради. |
січень |
Протокол |
Наказ |
||
4 |
1.Інтегроване навчання як засіб гармонійного розвитку дитини. Творча інтеграція навчання учнів у навчальному закладі, її вплив на результативність навчально-виховного процесу 2. Стан викладання предметів "Я досліджую світ", музичного та образотворчого мистецтва у 1-4 класах. 3. Про закінчення 2020-2021 н.р. 4. Про визнання результатів підвищення кваліфікації педпрацівників. 5. Про виконання рішень попередньої педради. 6. Фізична культура – запорука здоров′я дітей. |
березень |
Протокол |
Наказ |
||
5 |
1. Про переведення учнів 1-8-х та 10-го класів до наступного класу, нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». 2. Про облік атестатів про повну загальну середню освіту та додатків до них та свідоцтв про базову загальну середню освіту та додатків до них. 3.Про стан викладання біології та екології, хімії. природознавства. Екологічне виховання школярів засобами візуалізації, розвиток життєвих компетентностей. 4.Педагогіка партнерства – ключовий компонент у вихованні громадянина в умовах НУШ. 5.Аналіз якості та результативності організації освітньої діяльності колективу ЗДО в 2020-2021 н.р. 6. Про виконання рішень попередньої педради. |
травень |
Протокол |
Наказ |
||
6. |
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою: 1.1.Про підсумки методичної роботи в закладу за 2020-2021 н.р. 1.2. Про підсумки виховної роботи в закладу за 2020-2021 н.р. 2. Про перевід 9 кл. до наступного класу та випуск здобувачів 9 класу, вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та нагородження Похвальними листами . 3. Про випуск 11 класу, вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. 4. Про затвердження мережі закладу. |
червень |
Протокол |
Наказ |
2021-2022 навчальний рік
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відпові- дальний |
Форма узагаль- нення |
Управ- лінське рішення |
Відмітка про виконання |
1 |
1.Круглий стіл "Про підсумки, проблеми та реалії" (аналіз діяльності закладу у 2020-2021 н.р.) 2. Про організацію освітнього процесу у 2021-2022 н.р.:
3. Про погодження Освітньої програми закладу на 2021-2022 н.р. 4. Про організацію та вивчення предмету "Захист України". 5. Про попередження дитячого травматизму. |
серпень |
Директор, заступникиголови МО |
Протокол |
Наказ |
|
2 |
Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою за темою: 1.Основні напрямки формування рис конкурентно-спроможної особистості через навчання і виховання. 2.Наскрізні лінії як засіб інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей. 3. Особливості адаптації учнів 1-го класу в умовах впровадження НУШ . |
жовтень |
ЗДВР ЗДНВР Практ.псих. |
Протокол |
Наказ |
|
3 |
1.Стан викладання фізичної культури в 1-4 класах. Відповідність рівня досягнень здобувачів освіти вимогам програми. |
січень |
Директор |
Протокол |
Наказ |
|
4 |
1.Стан викладання англійської мови в 1-4 кл.. Розвиток комунікативної компетенції здобувачів освіти. 2. Формування здорового способу життя під час занять у ГПД. |
березень |
Заступник |
Протокол |
Наказ |
|
5 |
1. Про переведення учнів 1-8-х та 10-го класів до наступного класу, нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». 2. Про облік атестатів про повну загальну середню освіту та додатків до них та свідоцтв про базову загальну середню освіту та додатків до них. 3.Про підсумки впровадження Державного стандарту початкової освіти в 1-4 класах. 4.Вплив роботи гуртків на формування стійких пізнавальних інтересів здобувачів освіти. 6. Про виконання рішень попередньої педради. |
травень |
директор ЗДНВР Голови МО ЗДВР |
Протокол |
Наказ |
|
6 |
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою : 1.1.Про підсумки методичної роботи в закладу за 2021-2022 н.р. 1.2. Про підсумки виховної роботи в закладу за 2021-2022 н.р. 2. Про перевід 9 кл. до наступного класу та випуск здобувачів 9 класу, вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та нагородження Похвальними листами . 3. Про випуск 11 класу, вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. 4. Про затвердження мережі закладу. |
червень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Протокол |
Наказ |
2022-2023 навчальний рік
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відпові- дальний |
Форма узагаль- нення |
Управ- лінське рішення |
Відмітка про виконання |
1 |
1.Круглий стіл "Про підсумки, проблеми та реалії" (аналіз діяльності закладу у 2021-2022 н.р.) 2. Про організацію освітнього процесу у 2022-2023 н.р.:
3. Про погодження Освітньої програми закладу на 2022-2023 н.р. 4. Про організацію та вивчення предмету "Захист України". 5. Про попередження дитячого травматизму. |
серпень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Протокол |
Наказ |
|
2 |
1. Формування національно-патріотичних якостей здобувачів освіти в умовах модернізації освітнього простору. 2.Стан викладання технологій і дизайну, інформатики в початкових класах. Формування практичних умінь та навичок. 3. Особливості адаптації учнів 1-го класу. |
жовтень |
Заступники прак.псих. |
Протокол |
Наказ |
|
3 |
1.Стан викладання української мови та літератури в 5-11 кл.. 2. Стан викладання зарубіжної літератури в 5-11 класах. 3. Шляхи активізації освітнього процесу на уроках української мови та літератури та рівень мовленнєвих компетентностей здобувачів освіти з предмету. |
січень |
Заступник, директор |
Протокол |
Наказ |
|
4 |
1.Стан викладання географії. Формування особистісних компетенцій здобувачів освіти, уміння локалізації подій у просторі (картографічних умінь та навичок) на уроках географії. 2.Стан викладання фізичної культури в 5-11 класах. Особистісне-зорієнтоване навчання учнів на уроках фізкультури в умовах виховання культури здоров′я. |
березень |
Директор Заступник з НВР |
Протокол |
Наказ |
|
5 |
1. Про переведення учнів 1-8-х та 10-го класів до наступного класу, нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». 2. Про облік атестатів про повну загальну середню освіту та додатків до них та свідоцтв про базову загальну середню освіту та додатків до них. 3.Робота класних керівників щодо формування в учнів життєвих компетентностей громадянина-патріота. 4. Про виконання рішень попередньої педради. |
травень |
ЗДНВР директор ЗДВР |
Протокол |
Наказ |
|
6 |
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою: 1.1.Про підсумки методичної роботи в закладу за 2022-2023 н.р. 1.2. Про підсумки виховної роботи в закладу за 2022-2023 н.р. 2. Про перевід 9 кл. до наступного класу та випуск здобувачів 9 класу, вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та нагородження Похвальними листами . 3. Про випуск 11 класу, вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. 4. Про затвердження мережі закладу. |
червень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Протокол |
Наказ |
2023-2024 навчальний рік
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відпові- дальний |
Форма узагаль- нення |
Управ- лінське рішення |
Відмітка про виконання |
1 |
1.Круглий стіл "Про підсумки, проблеми та реалії" (аналіз діяльності закладу у 2022-2023 н.р.) 2. Про організацію освітнього процесу у 2023-2024 н.р.:
3. Про погодження Освітньої програми закладу на 2023-2024 н.р. 4. Про організацію та вивчення предмету "Захист України". 5. Про попередження дитячого травматизму. |
серпень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Прото- кол |
Наказ |
|
2 |
1.Розвиток особистості школяра шляхом залучення до різноманітної творчої діяльності. 2. Стан роботи з профорієнтації здобувачів освіти. 3. Особливості адаптації учнів 1-го класу. |
жовтень |
ЗДВР ЗДНВР Прак.псих. |
Прото- кол |
Наказ |
|
3 |
1.Стан викладання української мови в початкових класах. 2. Формування та розвиток мовної діяльності здобувачів освіти. |
січень |
ЗДНВР |
Прото- кол |
Наказ |
|
4 |
1.Стан викладання фізики, інформатики та трудового навчання, технологій (в 5-11 класах). 2. Виконання практичної частини програми на уроках фізики, інформатики та трудового навчання, технологій. |
березень |
Директор |
Прото- кол |
Наказ |
|
5 |
1. Про переведення учнів 1-8-х та 10-го класів до наступного класу, нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». 2. Про облік атестатів про повну загальну середню освіту та додатків до них та свідоцтв про базову загальну середню освіту та додатків до них. 3.Про хід виконання Закону України «Про охорону праці», безпеку життєдіяльності, збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу. 4. Про виконання рішень попередньої педради. |
травень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор ЗДНВР |
Прото- кол |
Наказ |
|
6 |
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою: 1.1.Про підсумки методичної роботи в закладу за 2023-2024 н.р. 1.2. Про підсумки виховної роботи в закладу за 2023-2024 н.р. 2. Про перевід 9 кл. до наступного класу та випуск здобувачів 9 класу, вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та нагородження Похвальними листами . 3. Про випуск 11 класу, вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. 4. Про затвердження мережі закладу. |
червень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Прото- кол |
Наказ |
2024-2025 навчальний рік
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відпові- дальний |
Форма узагаль- нення |
Управ- лінське рішення |
Відмітка про виконання |
1 |
1.Круглий стіл "Про підсумки, проблеми та реалії" (аналіз діяльності закладу у 2023-2024 н.р.) 2. Про організацію освітнього процесу у 2024-2025 н.р.:
3. Про погодження Освітньої програми закладу на 2024-2025 н.р. 4. Про організацію та вивчення предмету "Захист України". 5. Про попередження дитячого травматизму. |
серпень |
ЗДНВР Голови МО ЗДВР директор |
Протокол |
Наказ |
|
2 |
1.Організація самопідготовки в ГПД. 2. Якість освітнього середовища як основна умова оптимального розвитку особистості. |
жовтень |
Протокол |
Наказ |
||
3 |
1.Стан викладання музичного, образотворчого мистецтва та мистецтва в 5-11 класах. 2.Виховання толерантності, патріотичних почуттів, любові до рідного краю, України на уроках музичного, образотворчого мистецтва та мистецтва. |
січень |
Протокол |
Наказ |
||
4 |
1.Стан викладання історії, правознавства, громадянської освіти. 2. Формування особистісних компетенцій здобувачів освіти, уміння локалізації подій у просторі (картографічних умінь та навичок) на уроках історії. |
березень |
Протокол |
Наказ |
||
5 |
1. Про переведення учнів 1-8-х та 10-го класів до наступного класу, нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». 2. Про облік атестатів про повну загальну середню освіту та додатків до них та свідоцтв про базову загальну середню освіту та додатків до них. 3. Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти засобами гурткової роботи. 4. Про виконання рішень попередньої педради. |
травень |
ЗДНВР Голови МО директор ЗДВР |
Протокол |
Наказ |
|
6 |
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою: 1.1.Про підсумки методичної роботи в закладу за 2024-2025 н.р. 1.2. Про підсумки виховної роботи в закладу за 2024-2025 н.р. 2. Про перевід 9 кл. до наступного класу та випуск здобувачів 9 класу, вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та нагородження Похвальними листами . 3. Про випуск 11 класу, вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту. 4. Про затвердження мережі закладу. |
червень |
Євмененко Т.Г.-ЗДНВР Голови МО Помаз Г.В.-ЗДВР директор |
Протокол |
Наказ |
2. Вивчення стану викладання предметів
Рік / Предмет |
2020 – 2021 |
2021 – 2022 |
2022 – 2023 |
2023 – 2024 |
2024 – 2025 |
Українська мова та літератури |
|
+П |
|
|
|
Іноземна мова |
+П |
|
|
|
|
Зарубіжна література |
|
|
+П |
|
|
Історія, правознавство, громадянська освіта |
|
|
|
+П |
|
Музичне мистецтво |
|
|
|
|
+П |
Образотворче мистецтво |
|
|
|
+П |
|
Мистецтво |
|
|
|
|
+П |
Математика |
|
+Н |
|
|
|
Біологія та екологія, природознавство, основи здоров’я |
+П |
|
|
|
|
Географія |
|
+ П |
|
|
|
Хімія |
+П |
||||
Фізика і астрономія |
|
|
+ П |
|
|
Інформатика |
|
|
|
+П |
|
Фізична культура, Захист України |
|
+П |
|
|
|
Трудове навчання |
|
|
+П |
|
5-9 класи
4. Вивчення стану викладання предметів
1 – 4 класи
Рік / Предмет |
2020 – 2021 |
2021 – 2022 |
2022 – 2023 |
2023 – 2024 |
2024 – 2025 |
Українська мова та читання |
+Н |
|
+ П |
|
|
Математика |
|
+ Н |
|
|
|
Англійська мова |
+П |
|
|
|
|
Я досліджую світ |
+ П |
|
|
|
|
Музичне мистецтво (музика) |
+П |
|
|
|
|
Образотворче мистецтво |
+П |
|
|
|
|
Технології і дизайн, інформатика |
|
+ П |
|
|
|
Фізична культура |
|
+П |
|
|
|
ГПД |
+П |
+П |
5. Графік вивчення позакласної та
позашкільної виховної роботи на 2020-2025 роки
Напрями виховання |
Н а в ч а л ь н і р о к и |
||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023 -2024 |
2024 -2025 |
|
Ціннісне ставлення до себе |
педрада |
||||
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини,людей |
педрада |
||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
педрада |
||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
педрада |
||||
Ціннісне ставлення до праці |
педрада |
||||
Ціннісне ставлення до природи |
педрада |
8. Розвиток навчально-матеріальної бази.
№ п/п |
Зміст роботи |
2020-2021 |
2021-2022 |
2022- 2023 |
2023- 2024 |
2024- 2025 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 |
Косметичний ремонт навчальних кабінетів Облаштування холу школи: косметичний ремонт (стін) виготовлення стендів, озеленення Облаштування шкільного музею: ремонт кімнати, виготовити стенди Облаштування шкільної їдальні: косметичний ремонт (стіни, стеля, підлога), обідньої зали, косметичний ремонт кухні, складських приміщень (стіни, стеля), поновити посуд. Оновлення комп’ютерного класу: придбання нових комп′ютерів. Придбати: музичний центр технічні засоби навчання (мультимедійну дошку, комп’ютери і т.п.) для навчальних кабінетів, спортивний інвентар. Благоустрій шкільного подвір’я: оновити лавки, продовжити облаштування клумб Поновлення бібліотечного фонду Поновлення наочності |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
9. ПЛАНУВАННЯ ПРОВЕДЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРІВ
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|
ЗАГАЛЬНО- ШКІЛЬНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ |
Попередження насильства всімї. Родинне виховання. Попередження суїцидів у підлітковому віці. |
Особливості психофізичного і статевого розвитку дитини (відповідно до віку). |
Основні форми і методи психолого- педагогічного діагностування в освітньому, закладі. |
Формування правової культури батьків, як вагомий чинник розвитку суспільства . |
Обмін досвіду сімей у вихованні дітей.(родинні свята) |
КЛАСНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ |
Анкетування батьків з метою вивчення умов розвитку особистості дитини. |
Попередження насильства в сім’ї. Агресивна поведінка школярів |
Відносини в сімї- дзеркало поведінки дитини |
Правова культура поведінки дітей та дорослих |
Організація змістовного дозвілля юнаків і дівчат. |
БАТЬКІВСЬКІ КОНФЕРЕНЦії |
Сімейні і особисті цінності українця (батьківська конференція). |
Здорова родина- здорова країна |
Формування в дітей екологічної культури. |
Особливості роботи з обдаровани ми і талановитими дітьми. |
Формування у школярів розумних потреб, ціннісних орієнтацій. |