Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Протидія булінгу

Date: 26 січня 2022 о 22:28, Refreshed 14 вересня 2023 о 08:07

 Н А К А З 

25.08.2021                                                                                                                        № 84-О

 

Про створення безпечного освітнього середовища 

та попередження і протидії булінгу (цькуванню)

 

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», листа МОН України  «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню), з метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю,

НАКАЗУЮ:

1.       Ознайомити педагогічний колектив школи з листом МОН України «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».

Серпень .

2.      Розробити та подати на затвердити  План заходів щодо запобігання та протидії булінгу в школі (додаток 1) та реагування у випадку виявлення булінгу в закладі освіти (додаток 2), та Порядок дій у разі вчинення учнями правопорушень і злочинів (додаток 3).

 

3.         Створити постійно діючу комісію з виявлення фактів булінгу та реагування на них у складі:

Капітула В. В, директора - голова комісії;

Смітюх Н. М., вчитель англ. мови

Лонюк Н. В. – вчитель початкових класів

класного керівника класу, в якому виявлено факт булінгу (за потребою).

 

4.         Членам постійно діючої комісії:

4.1.      Після отримання повідомлення про факт булінгу невідкладно реагувати шляхом проведення внутрішнього розслідування, індивідуальної роботи з учасниками булінгу, проведення нарад тощо.

4.2.      В разі необхідності звертатися самим або рекомендувати звернутися з батьками відділ поліції, службу у справах дітей та інші інстанції.

5.         Педагогічним працівникам школи:

5.1.      Забезпечити виконання Плану заходів по школі щодо запобігання та протидії булінгу.

5.2.      Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми.

Протягом навчального року

5.3.      Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.

Протягом навчального року

5.4.      Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного та/або психічного).

Протягом навчального року

5.5.      Невідкладно інформувати адміністрацію навчального закладу про виявлений факт булінгу по відношенню до учнів школи.

6.6.      Дотримуватися алгоритму дій працівника навчального закладу разі виявлення випадку насильства над дитиною.

 

6.         Класним керівникам 1-9 класів:

6.1.      Впродовж року організувати і провести комплекс заходів, спрямованих на попередження проявів булінгу, запобігання та протидії домашньому насильству серед учнів.

6.2.      Постійно проводити просвітницьку роботу з учнями щодо попередження правопорушень, дитячої підліткової злочинності, шкідливих звичок.

6.3.      Здійснювати індивідуальну роботу з підлітками, які потребують особливої педагогічної уваги.

6.4.      Проводити просвітницьку роботу серед учнів, батьків щодо ознайомлення їх з правами та можливостями, способами дій та реагування на випадки булінгу (цькування) свідками, учасниками або об’єктами, якого вони стали або могли стати.

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Директор                                                                                                     Віктор КАПІТУЛА

 

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в освітньому закладі

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в освітньому закладі Згідно Закону України « Про освіту», розділ І, статті 25, 26 керівник навчального закладу: - здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; - розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; - сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу; - забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі: з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; - розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування; - забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування); - повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору. Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Дії керівника у випадку підозри на булінгу

 Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення; • З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577; • Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог,) батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії. Психологічний супровід таких осіб здійснює соціальний педагог у взаємодії із практичним психологом. З цією метою можна запровадити консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, скриньки довіри, оприлюднення телефонів довіри, зокрема: - Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00); - Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000; - Гарячая лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335; - Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20; - Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75; - Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103; - Національна поліція України 102. Новоприйнятий Закон передбачає низку штрафів за цькування. - Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт. - Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. - Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) 1. Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування), визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник навчального закладу в обов’язковому порядку повідомляє про це уповноваженим підрозділам: Ювенальній поліції сектору превенції Любомльського відділу Національної поліції; Службі у справах дітей Любомльської міської ради. 2. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

План заходів на запобігання та протидію булінгу

ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ) № з/п Заходи Термін виконання Відповідальний Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу 1. Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» Останній тиждень серпня Адміністрація 2. Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти» Перший тиждень вересня Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) 3. Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал; · технічний персонал. Вересень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) 4. Організація механізмів звернення для повідомлень про випадки булінгу (цькування) Вересень Адміністрація школи 5. Підготовка брошури з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогів. Підготовка методичних рекомендацій з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей. Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) 6. Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) Листопад - грудень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) 7. Виступ на загальношкільних батьківських зборах щодо профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі Січень - лютий Директор школи Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти 8. Педагогічна рада з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналом Жовтень - Листопад Директор школи 9. Обговорення з вчителями теми запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти Грудень Адміністрація школи Робота з учнями 10. Проведення тренінгів для старшокласників з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів Протягом навчального року Класні керівники 11. Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають» Протягом навчального року Класні керівники 1-4 класів 12. Проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Виховні години, бесіди, тренінги, виставки малюнків з теми «Булінг в учнівському середовищі». Жовтень- листопад Класні керівники 13. Виставка малюнків під назвою «Діти проти насильства». Жовтень- листопад вчитель образотворчого мистецтва. 14. Індивідуальні та групові консультації з питань боулінгу та інших особистих проблем. Листопад Класні керівники Робота з батьками 15. Тематичні загальношкільні батьківські збори Жовтень Адміністрація школи 16. Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям Жовтень Адміністрація школи 17. Тематичні батьківські збори в класах Грудень Класні керівники 18. Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей Протягом навчального року Уповноважений з прав дитини закладу освіти Моніторинг освітнього середовища закладу освіти 19. Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти Грудень Класні керівники 1-91 класів 20. Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти За потреби Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) 21. Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу Травень- червень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

Кібербулінг

З розвитком сучасних інформаційних технологій, засобів зв’язку, інтернету та соцмереж з’явився і такий вид насильства серед неповнолітніх, як кібербулінг – приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів. Через соціальні мережі та спільноти в інтернеті поширення будь-якої інформації відбувається миттєво. Один клік – і принизливі фото, відео, пародійні зображення, чутки сягають величезної кількості адресатів. Кіберагрессори можуть цілодобово залякувати своїх жертв, створюючи в них ілюзію повного контролю їхнього життя і поведінки. Діти часто не розповідають про булінг, боячись, що вони будуть покарані за «донос». Це захоплює агресора, і його методи стають більш жорстокими і наносять все більшої шкоди жертві. Для кіберагрессора не обов’язково мати фізичну силу, авторитет і вплив на однолітків, щоб відчувати свою перевагу. Через інтернет можливість принизити, образити, тероризувати реалізується тільки за допомогою комп’ютера або мобільного телефону. Потрапивши у мережу інтернет, інформація залишається там надовго та може з’являтись на різних ресурсах. Це зумовлює тривалий травмуючий вплив на психіку дитини та може призвести до депресії або навіть випадків суїциду. Діти та підлітки часто викладають на своїх сторінках в соцмережах особисту інформацію, яка може бути використана агресором в цілях залякування. Проте, на жаль, ще далеко не всі батьки знають про кібербулінг і методи захисту від нього. Менше 25% батьків вводять обмеження на користування інтернетом для своєї дитини, при цьому близько 70% дітей щодня заходять в інтернет, а 10% – страждають на виражену інтернет-залежність. З метою попередження цього негативного явища серед молоді з учнями 5-9 класів було проведено просвітницько-профілактичне заняття «Кібербулінг – що це та як це зупинити?» На якому діти дізналися яка різниця між жартом і булінгом, до яких наслідків призводить кібербулінг, як зупинити це явище, як не стати жертвою кібербулінгу, чи передбачено покарання за кібербулінг, до кого можна звернутися, якщо хтось цькує в інтернеті. Діти ділилися своїми історіями, які траплялися з ними під час перебування в інтернет-мережі, як вони діяли та хто їм допомагав. Також переглянули фільм «Кібербулінг».

Comments:
Only authorized users can leave comments.